Drevenica zateplená našou izoláciou v relácii ČT Chalupa je hra

roubenka-brumov-01.jpg

Valašská drevenica postavená v malebnej krajine juhovýchodného Valašska bola postavená v roku 2010. Na zateplenie drevenice sa majitelia s ohľadom na charakter stavby rozhodli použiť prírodnú izoláciu z ovčej vlny A500 Naturwool. Naša izolácia bola použitá ako nadkrokvová izolácia pri zateplení podkrovia a tiež niektorých vnútorných obvodových stien. Pri realizácii stavby boli zároveň použité naše izolačné pásy z ovčej vlny, ktoré poslúžili pri utesňovaní škár drevenice.

V roku 2011 sa táto drevenice objavila v relácii Českej televízie Chalupa je hra. Reportáž bola venovaná téme modernej kuchyne v klasickej valašskej drevenici. Dizajnérka relácie musela pri návrhu kuchyne riešiť hneď niekoľko problémov. Napríklad bolo potrebné zladiť požiadavky majiteľky domu- ktorá chcela moderne vyzerajúcu kuchyňu vrátane všetkých kuchynských spotrebičov- a pri tom nenarušiť tradičný ráz drevenice. Navyše bolo potrebné vysporiadať sa s problémom výšky pracovnej dosky, ktorá kvôli nízko posadeným oknám musela byť o niečo nižšie, než je bežné.

Na celý diel relácie sa môžete pozrieť na webe České televize: Moderní kuchyň v klasické dřevěnici alebo na webe časopisu Chatař chalupář, kde k relácii vyšiel článok.

  • roubenka-brumov-01.jpg
  • roubenka_chalupa-je-hra.jpg
  • roubenka-brumov-02.jpg
  • roubenka-brumov-04.jpg
  • roubenka-brumov_spary-05.jpg