A500 Naturwool

A500 Naturwool

Ovčia vlna

Stavebná tepelná izolácia z ovčej vlny A500 Naturwool je prírodný izolačný materiál, navyše s pridanou hodnotou. Ovčia vlna, ako východisková surovina je už zo svojej podstaty primárne izolačný materiál, ktorý je po tisícročia preverovaný a zdokonaľovaný samotnou prírodou. Ovčia vlna pôsobí ako priestorový filter a prírodná čistička vzduchu, dokáže odbúravať niektoré škodliviny v interiéri.

Viac o produkte

Izolačné pásy

Izolačné pásy

Ovčia vlna

Izolačné pásy z ovčej vlny pre utesnenie úzkych medzier a priestorov. Izolačné pásy sa používajú predovšetkým pre utesnenie škár zrubov a dreveníc kde zabraňujú prefukom škár. Pásy sú dodávané v šírkach 10/14/20 cm, vďaka čomu si možno vybrať presne potrebnú šírku pásu. Izolačné pásy dokonale vyplnia a utesnia priestor a dokážu sa prispôsobiť aj zmenám tvaru zosychajúceho dreva.

Viac o produkte


a500-naturwool-1.jpg

Izolácia z ovčej vlny A500 Naturwool ako výsledný produkt, je 50 mm vysoké izolačné rúno. Vďaka viac než desaťročnej skúsenosti so spracovaním ovčej vlny, radom konzultácií a inšpiratívnym návštevám zahraničných firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou stavebnej tepelej izolácie z ovčej vlny, je naša izolácia veľmi vysokej kvality a za každých okolností si zachováva svoje tepelnoizolačné vlastnosti a udržuje tvar.

Izolácia z ovčej vlny A500 Naturwool je samozrejme CERTIFIKOVANÝ VÝROBOK. Súčiniteľ tepelnej vodivosti jednej vrstvy A500 Naturwool (50 mm) je 0,042 W / mK, čo je izolačná schopnosť porovnateľná s bežnými konvenčnými materiálmi. Pri izolácii stavby je ale samozrejme použitých viac vrstiev (obvykle okolo 25 cm), pri testovaní nášho výrobku vykazovali dve vrstvy izolácie stlačené na 1/3 svojej pôvodnej hrúbky súčiniteľ tepelnej vodivosti dokonca 0,034 W/mK, jedná sa tak o vysoko kvalitnú tepelnú izoláciu.

Výbornými izolačnými vlastnosťami však výhody ovčej vlny len začínajú. Ovčia vlna ako taká je už po stáročia používaná primárne ako izolačný materiál. Má však rad ďalších vlastností, ktoré z nej robia naozaj nadštandardný stavebný materiál. Ovčia vlna a izolácia z nej vyrobená dokáže aktívne a priaznivo pôsobiť na priestorovú klímu Vášho domu. Vlákna ovčej vlny na seba dokážu viazať prebytočné vodné pary z interiéru a dokážu tak udržiavať optimálnu úroveň vlhkosti v interiéri. Pri nedostatku vlhkosti v interiéri ju potom dokáže opäť uvoľniť. Ovčia vlna sa dá označiť aj ako priestorový filter alebo čistička vzduchu, pretože dokáže pohlcovať a efektívne ODBÚRAVAŤ ŠKODLIVINY Z INTERIÉRU. Týmito látkami je napríklad ozón, ktorý je vedľajším produktom niektorej výpočtovej elektroniky (tlačiarne, ...), ďalšou škodlivou látkou, ktorú dokáže ovčia vlna odbúravať je formaldehyd, ktorý obsahujú niektoré lepené drevotrieskové materiály, koberce alebo lepidlá a tmely. Viac o ovčej vlne sa môžete dočítať v sekcii "o materiále".

Ovčia vlna a jej ošetrenie proti škodcom

a500-naturwool-4.jpg

Nami používaná ovčia VLNA POCHÁDZA OD CHOVATEĽOV Z VALAŠSKA. Výkupom ovčej vlny z lokálnych chovov sa navyše snažíme podporiť chov oviec vo valašskej krajine a dodať jej tak jej tradičný charakter. Surová strižná vlna je pred samotným spracovaním dôkladne vypraná. Pri praní je očistená od prebytočného potu a všetkých nečistôt. Po vypraní a vysušení sa ovčia vlna OŠETRUJE PROTI NAPADNUTIU RÔZNYMI ŠKODCAMI. Pre ochranu vlny je používaný certifikovaný prostriedok určený priamo k ochrane ovčej vlny a jeho pôsobenie je samozrejme trvalé. Z každej várky izolácie je odobratá kontrolná vzorka, ktorá je na škodcov testovaná. V našom sklade máme navyše aj vzorky izolácie niekoľko rokov staré, ktoré sú vo voľnom priestore s plným prístupom vzduchu a slnka a nejaví žiadne známky akejkoľvek prítomnosti škodcov.

Izolácia z ovčej vlny A500 Naturwool má ako stavebná tepelná izolácia všestranné použitie. Ako izolácia sa dá použiť prakticky v celej stavbe, či už sa jedná o izolovanie podlahy, stropu alebo strechy (viac v sekcii "možnosti použitia"). Izolácia z ovčej vlny sa ako prírodný materiál používa najviac v drevostavbách, a to buď v sandwichových konštrukciách, zruboch alebo dreveniciach, teda v difúzne otvorených stavbách. Dá sa samozrejme použiť aj v klasickom murovanom dome napr. ako izolácia podkroví.

  • a500-naturwool-1.jpg
  • a500-naturwool-4.jpg
  • a500-naturwool-balik.jpg
  • izolacne-pasy-2.jpg
  • izolace_z_ovci_vlny-4.jpg