roubenka-radhost-1.jpg

Drevenica izolovaná ovčou vlnou v časopise sruby & roubenky


V prvom tohtoročnom vydaní časopisu sruby & roubenky vyšiel článok z návštevy drevenice ležiacej priamo pod Radhoštěm. Na zateplenie drevenice si jej majitelia vybrali našu izoláciu z ovčej vlny A500 Naturwool. Izolácia bola použitá na zateplenie podkrovia a škár drevenice. Ako v článku opisuje majiteľka domu, svoje rozhodnutie určite neľutuje a zvolila by rovnako aj dnes.

viac
Naturwool v časopise dřevo & stavby

Naturwool v časopise dřevo & stavby


Začiatkom roku 2013 sa na nás obrátila redakcia časopisu dřevo & stavby, ktorá do svojho májového vydania pripravovala článok „Teplo díky darům přírody", v ktorom sa zaoberala prírodnými stavebnými ...

viac
roubenka-brumov-01.jpg

Drevenica zateplená našou izoláciou v relácii ČT Chalupa je hra


Valašská drevenica zateplená našou izoláciou z ovčej vlny sa v roku 2011 objavila v relácii Českej Televízie Chalupa je hra. Reportáž bola venovaná téme modernej kuchyne v klasickej valašskej drevenici. A500 Naturwool bola použitá ako nadkrokvová izolácia pri zateplení podkrovia a tiež niektorých vnútorných obvodových stien. Škáry drevenice boli utesnené našimi pásmi z ovčej vlny.

viac
karlova-studanka-01.jpg

Naše izolace v historické vile Eugen v lázních Karlova Studánka


V roku 2010 prešla rozsiahlou rekonštrukciou historická vila Eugen z roku 1890, ktorá leží v kúpeľoch Karlova Studánka. Keďže sa jedná o kultúrnu pamiatku, museli byť všetky kroky a navrhnuté materiály schválené pamiatkovým úradom. Pri zateplení zrubovej časti vily bola použitá naša prírodná izolácia z ovčej vlny A500 Naturwool, ktorá bola vkladaná do dreveného roštu.

viac
ovecky.jpg

Ovčia vlna


V svojej podstate sa jedná o primárne izolačný materiálPôsobí ako priestorový filter a prírodná čistička vzduchu ( pohlcuje škodliviny z interiéru)Udržuje optimálnu úroveň vlhkostiOvčia vlna nedráždi pokožku ani ...

viac